Rada nadzorcza

Poznaj radę nadzorczą Balticon

Pan Łukasz Gabriel Greinke

Członek Rady Nadzorczej

Łukasz Gabriel Greinke jest absolwentem wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Następnie uzyskał tytuł radcy prawnego oraz ukończył studia MBA organizowane przez Polską Akademię Nauk. Ponadto ukończył kurs dla Członków Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa.

W swej dotychczasowej karierze był partnerem w jednej z wiodących trójmiejskich kancelarii prawnych, członkiem rad nadzorczych spółek związanych z gospodarką morską – w szczególności sektora TSL i operatorów portowych, zaś w latach 2016-2023 stał na czele największego polskiego portu – Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A., który wyprowadził na drugie miejsce wśród portów bałtyckich pod względem przeładunków ogółem.

Łukasz Gabriel Greinke jest członkiem Konwentu Morskiego, w ramach którego opiniuje kluczowe kierunki działania i rozwoju branży morskiej. Działa we władzach Krajowej Izby Gospodarki Morskiej, w skład której wchodzi Międzynarodowy Sąd Arbitrażowy Żeglugi Morskiej i Śródlądowej.

Jest członkiem eksperckiego forum Business Centre Club, prestiżowej organizacji zrzeszającej przedsiębiorców i pracodawców oraz członkiem Rady Fundacji na rzecz wspierania edukacji dzieci i młodzieży – „Fundacja Radka”. Ponadto jest od kwietnia 2023 r. członkiem zarządu i wspólnikiem w Enola Logistics sp. z o.o. oraz prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego.

Łukasz Gabriel Greinke został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP, otrzymał również Odznakę Honorową za Zasługi dla Energetyki, przyznawaną przez Ministra Klimatu i Środowiska.

Pan Sławomir Tadeusz Kalicki

Członek Rady Nadzorczej

Absolwent Akademii Morskiej w Gdyni. W latach 1987 –88 Oficer Pokładowy na morzu. W roku 1995 uzyskał dyplom MBA na Strathclyde University w Glasgow. W latach 2002 -2003 Prezydent Lions Club Gdynia. W roku 2007 zdobył złotą statuetkę Lider Polskiego Biznesu -Business Centre Club. Lider Forum Gospodarki Morskiej w Gdyni. Konsul Honorowy Republiki Malty w Gdyni.

Pan Sławomir Tadeusz Kalicki pozostaje Prezesem Zarządu Intermarine UK Ltd oraz Prezesem Zarządu i wspólnikiem w spółce Inter Marine Sp. z o.o. Pozostaje też Członkiem Rady Nadzorczej Inter Freight Sp. z o.o., IM Solutions Sp. z o.o., Atom Trefl Sopot S.A. oraz Członkiem Rady Nadzorczej i wspólnikiem Castelmar Sp. z o.o.

Pan Marek Michał Bednarz

Członek Rady Nadzorczej

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, Podyplomowego Studium Controllingu Politechniki Gdańskiej oraz studiów MBA Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Od dwudziestu lat z podmiotami o kapitale polskim jak i zagranicznym, w branżach FMCG, inwestycyjnej, usługowej jak i produkcyjnej. Doświadczenie zawodowe obejmuje obszary finansów, podatków, organizacji, administracji, zarządzania zasobami ludzkimi oraz tworzenia strategii.

Od 12 lat związany z Grupą Porta KMI Poland, gdzie pełni funkcje Członka Zarządu -Dyrektora Finansowego Porta KMI Poland Sp. z o.o., oraz pozostaje Członkiem Zarządu Porta KMI Romania S.R.L. Jednocześnie prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą o charakterze konsultingowym pod firmą MB Consulting Marek Bednarz. Do 2016 roku Skarbnik- Członek Zarządu Amerykańsko Polskiego Stowarzyszenia Oświatowego.

Pan Sebastiana Szymona Wróbel

Członek Rady Nadzorczej

Pan Sebastian Szymon Wróbel jest absolwentem Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej oraz studiów MBA Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Pan Sebastian Szymon Wróbel współpracuje od dwudziestu lat z operatorami logistycznymi świadczącymi swoje usługi dla podmiotów o kapitale polskim jak i zagranicznym, w branżach FMCG, Electronics, Automotive i Industrial.

Pan Sebastian Szymon Wróbel swoje doświadczenie zawodowe budował u globalnych operatorów logistycznych od 2007 roku, w obszarach operacyjnych i sprzedażowych, od stanowisk specjalistycznych po przywódcze na skalę Europejską.
Doświadczenie zawodowe Pana Sebastiana Szymona Wróbla obejmuje obszary optymalizacji operacyjnej, rozwoju biznesu, IT oraz tworzenia strategii.

Pan Sebastian Szymon Wróbel od 2021 roku związany jest z firma Kuehne – Nagel Europe, gdzie zajmuje się ujednolicaniem oraz doskonaleniem jakości obsługi najbardziej wymagających klientów z obszaru Zarządzania Łańcuchem Dostaw w całej Europie.

W styczniu 2021 roku Pan Sebastian Szymon Wróbel założył podcast ETA.fm, który w krótkim czasie stał się wiodącym źródłem informacji branżowych.

Pan Sebastian Szymon Wróbel pozostaje Członkiem Zarządu oraz wspólnikiem w spółce ETA Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni oraz Członkiem Zarządu w spółce Apear Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku.

Pani Edyta Stępień

Członek Rady Nadzorczej

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2005 r. współpracowała z Kurek, Kościółek, Wójcik Kancelaria Radców Prawnych sp. p. gdzie aktualnie pozostaje partnerem. Spółka pełni funkcję Autoryzowanego Doradcy Emitenta.

Członek Rady Nadzorczej spółek Maximus Capital S.A., SBB Plast S.A., Progressive Capital Management S.A., Kopalnie Kruszyw Naturalnych Sp. z o.o., Etap 2 –7R Logistic Gdańsk 3 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa S.K.A. Prezes Zarządu spółki Kallisto S.A., Prezes Zarządu spółki Artemida 38 Sp. z o.o., Prezes Zarządu spółki PDA Hybrid Sp. z o.o. oraz Członek Zarządu Kallisto 30 Sp. z o.o. Do kwietnia 2016 r. pozostawała Prezesem Zarządu spółki Kallisto 28 Sp. z o.o., a do marca 2017 r. pozostawała Prezesem Zarządu spółki Kallisto 27 Sp. z o.o. Prezes Zarządu do lipca 2016 r, a aktualnie likwidator spółki KRK Innovation Sp. z o.o. w likwidacji. Likwidacja została otwarta na podstawie uchwały Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników z 19 lipca 2016 r., w związku z zakończeniem działalności przez ww. spółkę. Aktualnie prowadzone są czynności likwidacyjne. Prezesa Zarządu, wspólnik, a następnie likwidator spółki ES-CO Sp. z o.o.

Skontaktuj się z nami.
Chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości!