Sprawdź kontener lub booking

Awizacja kierowcy

Wybierz lokalizację Depot

prev next

Składowanie kontenerów morskich

Depot jest przestrzenią dla pustych kontenerów. Place są zlokalizowane w bliskiej odległości portów morskich (Gdynia, Gdańsk, Szczecin) bądź kolejowych terminali intermodalnych (Warszawa).

Po rozładunku ze statku lub pociągu i opróżnieniu z towaru, kontenery są okresowo przechowywane na depotach przed kolejną podróżą.

4uIZra4yOlw5gxG

Przeładunki kontenerów

Kontenery z ciężarówek bądź pociągów są rozładowywane specjalnymi maszynami.

Side-loader może przeładowywać dwa puste kontenery w jednym momencie. SDL daje możliwość szybkiego przestawiania całych bloków kontenerów.

Reach stacker jest wyposażony w potężne wychylne ramię i może przekładać kontenery nad innymi. RST jest szczególnie przydatny przy obsłudze pociągów kolejowych, gdyż może obsługiwać dwa równoległe składy wagonów w tym samym czasie.

PRZELADUNKI.KONTENEROW1a

Serwis kontenerów morskich

Kontenery po dotarciu na depot podlegają szczegółowej inspekcji i klasyfikacji pod grupy towarowe.

Część z kontenerów wymaga napraw eksploatacyjnych bądź czyszczenia. Serwis podlega certyfikacji armatorów (właścicieli kontenerów).

Na depoty trafiają również kontenery po wypadkach. W zależności od rozmiaru uszkodzeń mogą one zostać złomowane, bądź poddane rekonstrukcji w halach warsztatowych.

Foreman control loading Containers box from Cargo freight ship for import export. Freight containers in sea port.

Serwis kontenerów chłodniczych

Kontener chłodniczy jest wyposażony w agregat RFU. Po podłączeniu do prądu, chłodnia jest w stanie utrzymać temperaturę towaru nawet minus 30 stopni C!

Chłodnie, po dotarciu na depot, są kierowane na przegląd Pre Trip Inspection (PTI) i mycie. Serwis chłodniczy wykonuje również przeglądy gwarancyjne.

Depoty BALTICON są autoryzowane przez wszystkich producentów chłodni – Carrier, Daikin, Starcool i Thermo King.

SerwisKontenerowChlodniczych

Montaż flexi tanków i liner bagów

Flexi tank to specjalny element wyposażenia, składający się z worka wielowarstwowego o różnej pojemności, instalowany przez specjalistów w standardowym 20′ kontenerze morskim. Flexi tanki wykorzystuje się do transportu ładunków płynnych neutralnych – spożywczych, jak np. cydr, sok jabłkowy, itp. oraz niespożywczych, jak oleje przemysłowe. Montujemy również linery na potrzeby przewozu granulatów i ładunków sypkich luzem.

MontazFlexiTLinerB

Autoryzowane Centrum Serwisowe

Serwis Balticon posiada autoryzację producentów agregatów chłodniczych. Autoryzacja jest każdego roku odnawiana. Serwis musi m.in. dysponować odpowiednią ilością certyfikowanych serwisantów oraz magazynem części zamiennych. Dodatkowo serwis podlega regularnym audytom.

Dzięki statusowi autoryzowanego serwisu, armatorzy mogą korzystać z napraw gwarancyjnych i rabatów na podzespoły.

www.balticon24.com

Dla usprawnienia całego procesu związanego z koordynacją ruchu kontenerowego, korzystamy z najnowocześniejszego oprogramowania komputerowego.

Developing programmer Development Website design and coding tech

Sprawdź kontener lub booking

Skontaktuj się z nami.
Chętnie odpowiemy na Twoje wątpliwości!

Ogólne Warunki Umów na przeładunki, serwis i składowanie kontenerów