Kontenery chłodnicze do transportu morskiego

Transport morski znany jest od dziesiątek lat. Przewóz towarów z użyciem kontenerów był i nadal jest jednym z najczęściej wykorzystywanych sposobów na transport ładunków. Dzięki nowoczesnym systemom przewozowym, rola kontenerowców znacząco się zmieniła i przedsiębiorcy z przyjemnością wybierają właśnie taki międzynarodowy transport towarów. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań, niezwykle dużą popularnością cieszą się kontenery chłodnicze i to właśnie ich wykorzystaniem w transporcie morskim chcielibyśmy dziś zająć się szczególnie. 

Kiedy sprawdzają się kontenery chłodnicze?

Wykorzystywanie kontenerów chłodniczych w transporcie morskim sprawdza się zawsze wtedy, gdy transport towaru wymaga zachowania odpowiedniej, kontrolowanej temperatury. Dotyczy to przede wszystkim przewozu  produktów spożywczych, w tym między innymi owoców i warzyw, produktów mlecznych, a także ryb i mięsa. W takich kontenerach przewozi się także leki farmaceutyczne i inne produkty, które wymagają zachowania odpowiedniej temperatury.

Niezawodność kontenerów chłodniczych

Z całą pewnością kontenery chłodnicze muszą wykazywać się niezawodnością, jeśli chodzi o ich pracę. Wiadomo bowiem, że nieodpowiednia temperatura może spowodować, że przewożony towar ulegnie zepsuciu lub straci on swoje właściwości, ze względu na nieodpowiednie warunki termiczne. Dostawcy towarów powinni więc zwrócić szczególną uwagę na to, by wybierać najwyższej jakości kontenery chłodnicze, bowiem tylko one są w stanie zagwarantować najwyższą jakość i tym samym niezawodność. Wiadomo, iż wiele produktów wymaga zachowania stałej temperatury przez całą drogę transportu. Często cały cykl transportu wynosi od kilku dni do kilku tygodni. Aby więc te produkty były odpowiednio zabezpieczone, konieczne jest zachowanie konkretnych warunków atmosferycznych i klimatycznych. W przypadku kontenerów chłodniczych, warunki są zdecydowanie bardziej restrykcyjne, zarówno jeśli chodzi o załadunek towaru, przewóz, magazynowanie, jak również i sam rozładunek. Dysponując kontenerami chłodniczymi, tutaj należy spełnić określone procedury postępowania, aby mogły one spełniać swoje zadania. Załoga kontenerowców musi posiadać niezbędną wiedzę, doświadczenie i umiejętności, aby móc cały towar załadowany do kontenerów przewieźć bezpiecznie do miejsca finalnego, a więc do portu docelowego.

0389dcf8d171072df5cab52b7c217644.xkontenery-morskie.jpg.pagespeed.ic.V78RxX2-CM

Czym charakteryzują się kontenery chłodnicze?

Oprócz tego, że niemal wyglądają tak samo, jak te tradycyjne, kontenery chłodnicze wymagają zachowania w ich wnętrzu stałej temperatury. Tak naprawdę jednak sama konstrukcja od wewnątrz jest zdecydowanie inna, a do tego taki kontener posiada jednostkę chłodzącą, jaka odgrywa nadrzędną rolę. W kontenerach takich można automatycznie utrzymać dowolną temperaturę. Ta sięgnąć może od -25 do +25 stopni Celsjusza. Duże znaczenie ma przy tym wszystkim oczywiście wspomniana konstrukcja, a więc między innymi ściany, które wypełnione są pianką poliuretanową, a także podłoga, w której umieszczone są kanały podłogowe odbierające ciepło z ładunku. Jeśli zaś chodzi o jednostkę chłodzącą, ta gwarantuje utrzymanie stałej temperatury wewnątrz kontenera. A jakie są wielkości takich kontenerów? Takie same jak tych standardowych. W zależności więc od zapotrzebowania, każdy z klientów może wybrać i zdecydować się na konkretne rozwiązanie.

Czy warto stawiać na transport morski?

Jak najbardziej tak. Jest to najtańsza, a jednocześnie i najbardziej bezpieczna forma przewozu towarów. Kontenerowce są statkami, które znane są od dziesiątek lat. Wiedza na temat przewozu towarów za pomocą kontenerów przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, dlatego też usługi te cieszą się tak dużą popularnością i dają tak wiele korzyści. Jeśli chodzi o kontenery chłodnicze, te stanowią doskonały wybór absolutnie dla wszystkich klientów, którzy potrzebują nieco bardziej specjalnych warunków, by móc przewieźć konkretne towary. Głównymi korzyściami, które przemawiają za wyborem transportu morskiego jest między innymi dogodny sposób na przewożenie rzeczy, możliwość przewożenia towarów z różnych części świata bez żadnych ograniczeń czy też pełne bezpieczeństwo towarów, które znajdują się wewnątrz kontenerów. Kluczowe znaczenie ma na pewno to, by wybrać kontener sprawdzony, dobrej jakości, niezawodny. W przypadku bowiem tych chłodniczych, kluczowe znaczenie ma niewątpliwie ich kontrola, tak, aby pakując towar i wywożąc go do klienta, zagwarantować mu odpowiednie warunki i taką temperaturę, jaką potrzebuje przewożony towar.

Jedno jest pewne – kontenery to bardzo dobry wybór, a wykorzystywanie kontenerów chłodniczych stanowi doskonałą opcję absolutnie dla wszystkich dostawców produktów tych bardziej specyficznych. Z dobrą firmą, która oferuje w swoim wachlarzu produktów konkretne kontenery czy to na wynajem czy na sprzedaż, kluczowe znaczenie ma na pewno jakość i to na niej właśnie należy się skupić.