Komunikat firmy w sprawie ostatnich wydarzeń działających na szkodę spółki Balticon transport

Zarząd spółki BALTICON TRANSPORT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ pragnie ostrzec przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników firmy Balticon Transport Sp. z o.o., wykorzystując przy tym dane Spółki. Próbują wyłudzać środki pieniężne od osób trzecich poprzez wystawianie nieprawdziwych faktur za rzekome świadczenie usług transportowych. Faktury (proformy) wystawione przez osoby podszywające się pod firmę zawierały NIP oraz adres ww. spółki. Podany na proformach numer rachunku bankowego nie należał do Balticon Transport Sp. z o.o. Sugerujemy sprawdzenie rachunków na białej liście: https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka. Oszuści posługują się innymi adresami e-mail np. transbiuro@gmail.com niż używane przez pracowników spółki tj. np. a.kowalski@balticon.pl

Oszuści do tej pory posługiwali się m.in. następującymi danymi:

– KRZYSZTOF MIKULSKI (tel.: 884396438, e-mail: transportbiuropoleu@gmail.com)

– KACPER BĘDZIŃSKI (tel.: 884396477, e-mail: transbiuropolska@gmail.com)

– JAKUB KWIECIŃSKI (tel.: 884396477)

– MATEUSZ KRASKI

Przykład wystawionej faktury

xObraz11.jpg.pagespeed.ic.jLmiUY_Slh

Osoba podająca się jako Kacper Będziński, korzystała z portalu społecznościowego Facebook oraz należała do grupy społecznościowej „Transport, Przeprowadzki, Paczki, Zwierzaki -UK-PL-wszystko”.

 

Spółka BALTICON TRANSPORT spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pragnie poinformować, iż te faktury zostały wystawione bez wiedzy i zgody Spółki, a osoby podające się za pracowników firmy Balticon Transport Sp. z o.o. nie były z nią w jakikolwiek sposób związane.

Dalsze, ewentualne próby wyłudzeń i oszustw proszę zgłaszać do Prokuratury Rejonowej w Gdyni.

 

 

Z poważaniem

Zarząd Spółki BALTICON TRANSPORT SPÓŁKA Z O.O.